Dermadiagnostika nam omogoča vpogled v očem skrita stanja kože. Omogoča odkrivanje zgodnjih znakov staranja na obrazu, vratu, dekolteju ter rokah. Zgodnje odkrivanje znakov staranja omogoča pravilno izbiro preventive kot tudi izboljšanje že izraženih poškodb kože.
Staranje ne pomeni samo vidne gube, ampak nekvalitetno stanje kože – uvelost, slab tonus, velike pore, nečistne pore, brez sijaja, sivkasta koža, rdečica, žilice, pigmentacije, …
Na podlagi meritev z DermaLab napravo, opredelimo stanje:
– vlažnosti kože,
– gostoto, kvaliteto in razporeditev kolagenskih vlaken,
– stanje kapilar,
– stanje bariere kože,
– ugotavljamo izraženost pigmentnih nepravilnosti ter
– določimo barvo kože in s tem prevalenco ogroženosti pri izpostavljenosti soncu.
S takšnim pregledom ovrednotimo stopnjo poškodb na koži. Določitev stopnje staranja je pomembna kozmetična osnova vsake uspešne kozmetične terapije, ter se uporablja za določanje kozmetično terapevtskih ciljev in izdelavo osebno prilagojenih smernic proti staranju.
Ugotovitve iz dosedanjih meritev – nobena koža si NI ENAKA, zato je potrebno kozmetične proizvode prilagoditi lastni koži:
– koža je poškodovana zaradi pretirane uporabe aktivov (vitamina C, retinola, kislinskih čistilcev…),
– koži primanjkuje lipidov in je posledično izsušena zaradi pretiranega čiščenja (predvsem jutranjega čiščenja),
– manj je več. Ugotovila sem, da več produktov kot uporabljate, večje težave imate s kožo. Predvsem zato, ker izbirate produkte naključno!
– ogromno je zaznanih rdečic, žilic, izmerjenega visokega eritema – predvsem zaradi neuporabe UV zaščite – UV zaščito je potrebno uporabljati vsak dan,
– pojavnost pigmentacij že v mlajših letih – predvsem zaradi neuporabe UV zaščite,
in pa pojavnost pigmentacij zaradi stiskanja mozoljev in neuporabe UV zaščite,
– ugotovila sem napake pri čiščenju – preagresivna čistila, jutranje čiščenje, ali pa sploh ne uporabljate čistil,
– še vedno se preveč izpostavljamo soncu in uporabljamo premajhno zaščito – ne nanesemo zadostne količine UV kreme,
– preveč denarja se zapravlja za vlažilne kreme, ki vam ne pomagajo,
– preveč denarja se zapravlja za naključno izbrane izdelke, namesto da bi se izbrali izdelki personalizirano glede na stanje kože,
– preveč smo samokritični do naše kože in gledamo hiperfokusno na pomanjkljivosti na naši koži – sekiramo se zaradi enega mozoljčka, ene mikro gubice … Prej kot se sprijaznimo, da v času mentrualnega cikla, pač se lahko pojavijo mozoljčki, prej bomo srečne.